سبد خرید شما خالی است!
انتخاب محصول فقط اینترنتی امکان پذیر است. مراجعه حضوری فقط برای تحویل کالا امکان پذیر است.

دوربین عابر بانک : قیمت دوربین مدار بسته عابر بانک و خرید دوربین مخفی عابر بانک - انواع دوربین دستگاه خودپرداز به صورت دوربین مخفی عابر بانک و دوربین مدار بسته از نوع مخفی با قابلیت انتقال تصویر از راه دور

دوربین عابر بانک : قیمت دوربین مدار بسته عابر بانک و خرید دوربین مخفی عابر بانک - انواع دوربین دستگاه خودپرداز به صورت دوربین مخفی عابر بانک و دوربین مدار بسته از نوع مخفی با قابلیت انتقال تصویر از راه دور


پس از مشاهده محصولات موجود در بخش دوربین عابر بانک ، برای اطلاع از محصولات بیشتر با شماره‌های ما تماس حاصل فرمائید.

لیستشبکه
نمایش:
مرتب کردن بر اساس:

دوربین عابر بانک

دوربین عابر بانک ، قیمت دوربین مدار بسته عابر بانک و خرید دوربین مخفی عابر بانک و انواع دوربین دستگاه خودپرداز که بصورت دوربین مخفی عابر بانک در دستگاه های خودپرداز نصب می‌گردد.

دوربین دستگاه خودپرداز از نوع مخفی معمولا با قابلیت انتقال تصویر از راه دور می‌باشد. و معمولا استفاده از دو دوربین همزمان یک دوربین مدار بسته 360 درجه و یک دوربین مداربسته HD غالبا می‌توانند یک دید کلی از پیرامون را ارائه دهند.

دوربین عابر بانک | دوربین مدار بسته عابر بانک و دوربین مخفی عابر بانک

دوربین مدار بسته دستگاه خودپرداز

در سال های اخیر ، شاهد طیف وسیعی از روش های کلاهبرداری و دزدی اطلاعات در خود پرداز ها بوده ایم . یکی از عوامل اصلی در به وقوع پیوستن این حملات که به اسکیمینگ (Skimming) مشهور هستند ، مشغله زیاد افراد و عدم توجه به نشانه های موجود در اطراف است که ممکن است توسط سارقین ، در نقاط مختلف عابر بانک ، وجود داشته باشد.  در این مقاله به انواع حملات به دستگاه های خودپرداز و راهکارهای مقابله پرداخته شده است.

بطور کلی افزایش تعداد خودپردازها به معنی افزایش پول در گردش بوده که در نهایت موجب بروز خطراتی می گردد که نه تنها خود پول را شامل شده، بلکه مشتری و هرآنچه با دریافت وجه نقد از خودپرداز مرتبط است را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

فاکتور مهم دیگر، افزایش روزافزون حملات به خودپردازها است.

انواع حملات

این حملات به گونه های متفاوتی صورت می گیرند که می توان آن ها را در دو گروه اصلی دسته بندی نمود:

1-انواع "فیزیکی"، که در آن مجرمین مستقیما به خودپرداز رجوع می کنند.

2-نوع "نرم افزاری" که اعمالی مانند فیشینگ (سرقت در دسته بندی اطلاعاتی چون نام کاربری، رمز عبور، شماره کارت اعتباری و غیره) شامل می‌شود.

در دسته بندی دیگر می توان حملات مرتبط با خودپردازها را براساس موقعیت مکانی آن ها نیز مرتب نمود:

1-"درون محدوده" و در مجاورت یا نزدیکی شعب بانکی مربوطه

2-"بیرون محدوده" که در این مورد خودپردازها در اماکنی چون مراکز خرید، فرودگاه ها، ایستگاه های مسافری و از این دست وستقر می شوند. 

گروه دوم در برابر حملات مجرمین به مراتب آسیب پذیرتر هستند.

در این میان باید آسیب هایی که متوجه صاحبین کارت های بانکی می‌شود را نیز در نظر گرفت. 

بعنوان مثال وقوع سرقت از فردی که در حال دریافت وجه نقد از خودپرداز می‌باشد  یکی از موارد است. لذا بسیار مهم است که بتوان به طریقی در عین حفظ حریم افراد از ایشان در برابر جرائم نیز حمایت نمود

ذکر یک نمونه واقعی

مردی که به انگیزه سرقت اقدام به تخریب چهار عابر بانک کرده بود با بررسی فیلم دوربین مدار بسته عابر بانک ها دستگیر شد.

به گزارش مهر، بیست و سومین روز فروردین ماه سال 89 پرونده ای تحت عنوان آتش سوزی عمدی، از سوی دادسرای ناحیه 14 تهران مبنی بر اینکه در ساعت 6 صبح مورخه 8 اسفند ماه سال 88 ماموران کلانتری 121 (سلیمانیه) از وقوع یک فقره آتش سوزی دستگاه ATM یکی از بانکهای تهران واقع در "بلوار ابوذر" مطلع شده و برای بررسی موضوع به محل اعزام می شوند.

با مهار آتش و آرام شدن اوضاع، دوربینهای مداربسته بانک مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که در ساعت پنج و 20 دقیقه صبح، فردی حدوداً 30 ساله با یکدستگاه خودروی سواری به همراه فردی دیگر مقابل بانک حاضر شده و پس از اینکه با سرنگ مواد اشتعال زا به روی دستگاه ریخته اقدام به آتش زدن دستگاه کرده است.

در تحقیقات مشخص شد چند روز قبل از این نیز فردی سعی داشته که با استفاده از "گاز انبر" دستگاه خودپرداز دیگری را در همان منطقه تخریب کند.

همچنین، در ساعت پنج و نیم صبح روز دیگری نیز فردی سعی داشته با استفاده از سیم مفتول دستگاه خودپرداز دیگری را تخریب کند.

فیلم های مذکور مدتی بعد توسط ماموران پایگاه ششم پلیس اطلاعات و امنیت بررسی شد و چهره همه متهمان که در تخریب خودپردازها شرکت داشتند، شناسایی شده و به کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی اعلام شد.

با توجه به تخریب چهار دستگاه در محدوده مکانی نزدیک به هم و احتمال اینکه فرد مذکور در همان حوالی سکونت دارد، اقدامات کارآگاهان به طور منسجم در محدوده تحریب عابربانک ها ادامه یافت تا اینکه مشخص شد فردی به نام "محمدرضا" 26 ساله به اتهام سرقت از عابر بانک و کارت هدیه توسط ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی دستگیر و در یکی از ندامتگاه ها بسر می‌برد.

وی در اعترافات خود عنوان داشت که در تاریخ های مذکور به انگیزه برهم زدن سیستم عابر بانک و دریافت پول بیشتر، دستگاه خودپرداز را به آتش کشیده و در دفعات بعد با استفاده از گازانبر و سیم مفتول قصد خارج کردن پول از دستگاه را داشته است است.

گفتنی است، در حال حاضر متهم به اتهام خارج نمودن بیش از 600 هزار تومان وجه نقد از یک کارت عابر بانک متعلق یکی از شهروندان تهرانی و تخریب چهار دستگاه عابربانک، در زندان بسر می‌برد.

دوربین مخفی عابر بانک - بخدمت گرفتن دوربین های نظارتی ویدئویی تحت شبکه

در میان انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه که قابلیت استفاده در دنیای بانکداری را دارا هستند، آن دسته از دوربین هایی برای امر حفاظت از خودپردازها مورد توجه بیشتری قرار دارند؛ 

که اختصاصاً برای کنترل پیرامونی توسعه داده شده اند و با داشتن کیفیت تصویر مناسب پوشش 180 درجه ای نیز ارائه می دهند،

همچنین این دوربین ها دارای کیفیت تصویر اچ دی بوده اما در عین حال می توان آن ها را با توجه به اندازه کوچکشان به سادگی در هر مکانی نزدیک به خودپرداز یا درون آن نصب نمود.

سایر مزایا

جدا از بالا یا پایین بودن کیفیت تصویر نظارت ویدئویی،

سیستم های ویدئویی تحت شبکه قادرند امنیت و خدمات مشتریان را بهبود داده،

پاره ای فعالیت های دیگر را تسهیل نموده و همزمان هزینه ها را نیز بهینه کنند.

استفاده همزمان از دو دوربین مدار بسته

بعنوان نمونه استفاده همزمان از یک دوربین مدار بسته پانورامای 360 درجه و

یک دوربین مداربسته HD با قاب تصویر محدود می تواند کلیه نقاط کور محیط پیرامون اتاقی با یک درب ورودی را بخوبی پوشش دهد.

یک دوربین مدار بسته HD با لنز پین هول که به درستی درون یک دستگاه خودپرداز نصب شده باشد می تواند تولید تصاویری با کیفیت و جزئیات بسیار بالا را تضمین کرده و حتی در شرایط نوری نامناسب (وجود نور مزاحم ناشی از یک پنجره بزرگ، یک ورودی با درب های شیشه ای و یا کفپوش های براق) به خوبی به وظیفه خود عمل کند.

در واقع اولین دوربین مدار بسته، یک دید کلی از پیرامون را ارائه میدهد و همزمان دوربین مداربسته دوم به ثبت جزئیات می پردازد.

با این رویکرد یک تعادل ایده آل بین حریم شخصی فرد و تامین امنیت وی برقرا می گردد.

به علاوه، این دوربین های مدار بسته این قابلیت بسیار مفید را نیز دارند که بتوان با یکپارچه نمودن آن ها با سیستم های هشدار دهنده و کنترل دسترسی به یک سیستم امنیتی جامع و کارآمد دست یافت.

الگوریتم های آسیب شناسی حملات چیست؟

اگر حملات مذکور همراه با مواد انفجاری و یا دیگر ابزارهای سرقت بود، تکلیف چیست؟

پاسخ این است که در این شرایط نیز نظارت ویدئویی مبتنی بر شبکه می تواند برای بانک سودمند باشد.

بیایید تصور کنیم در این حملات چه اتفاقی می افتد و رفتار عاملان آن چگونه خواهد بود، تا از این طریق دریابیم که فناوری چگونه می تواند در حل این مشکل یاری رسان ما باشد.

با استفاده از دوربین های مدار بسته، این امکان وجود دارد که به تحلیل رفتاری افراد پرداخت،

چرا که همواره نوع خاصی از هیجان در حرکات افرادی که قصد انجام چنین حملاتی را دارند هویدا است.

مسلما مجرمی که می‌خواهد گاوصندوقی را منفجر کند نمی‌تواند همان آرامش فردی که تنها قصد دریافت پول از باجه را دارد از خود بروز دهد.

الگوریتم های تحلیلگر قادرند با دقت بسیاری چنین حرکاتی را شناسایی کرده و بوسیله آن امکان واکنش سریع و پیشگیرانه را برای جلوگیری از وقوع جرم بوجود آورده و یا حضور یک مظنون احتمالی را گزارش دهند. 

از منظر حمله های فیزیکی، بهترین گزینه استفاده از روش های پیشگیرانه است که می تواند از دو طریق برآورد شود:

اول با استقرار دوربین های مدار بسته پیرامون خودپرداز که به خودی خود ممکن است مجرمین را از برخی اعمال باز دارد 

و البته مورد دوم، یعنی نصب دوربین مدار بسته داخل خودپرداز که باقابلیت تحلیل ویدئویی، صحنه های مشکوک را تشخیص می‌دهد. 

بعنوان مثال اگر فرد یا افرادی یک یا چند بار طی چند روز قبل از آنکه حمله صورت گرفته باشد به خودپرداز مربوطه مراجعه کرده باشند را بعنوان مجرمین احتمالی شناسایی می‌نماید.

دوربین مخفی عابر بانک | دوربین مدار بسته عابر بانک و دوربین دستگاه خودپرداز

کاهش هزینه، هزینه دارد!

هرچند ممکن است بنظر آید که افزودن فناوری های نوین به سیستم موجود موجب افزایش هزینه ها می گردد اما باید به این نکته نیز توجه نمود که دستبرد مجرمین به یک خودپرداز هزینه هایی به مراتب بالاتر را به بانک مربوطه تحمیل خواهد کرد. لازم به ذکر است که این هزینه ها محدود به صدمات وارده به خودپرداز نشده، بلکه می تواند خسارات وارد به ساختمان محل قرارگیری خودپرداز، عابرین پیاده و حتی آسیب دیدن مشتریان داخل بانک را نیز شامل شود.

اگر یکی از مشتریان در حین دریافت وجه از خودپرداز مورد حمله سارقین قرار گیرد، شاید شعبه بانک مربوطه بصورت مستقیم خسارت مالی نبیند، اما مسلما یکی از مشتریان خود را از دست خواهد داد، چرا که فرد قربانی دیگر در آن محل احساس امنیت نکرده و حتی برای چنین امور ساده ای به آن شعبه مراجعه نخواهد کرد. اثرات روحی ناشی از این دست اتفاقات نیز قابل توجه است و مستقیما بر عامل "عدم رضایت مشتری" اثر گذارند، لذا بانک ها نیاز دارند در آینده توجه هرچه بیشتری به این مورد معطوف داشته تا خدماتی با کیفیت توام با امنیت را به مشتریان خود ارائه دهند.

لینک‌های مفید

دوربین نظارتی | قیمت انواع دوربین مدار بسته | بهترین مارک دوربین مداربسته | خرید دوربین مخفی | دوربین بیسیم | دوربین شارژی | دوربین رم خور | دوربین مدار بسته خانگی | دوربین نانو | دوربین ورزشی | دوربین خودرو | دوربین مینی دی وی | دوربین کنترل اتاق کودک | ساعت دوربین دار | دوربین کوادکوپتر | دوربین پهپاد | دوربین ATM | دوربین تحت شبکه | دوربین وای فای